Acer Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünAcer Teknik Servisleri

Her kullanıcının bilgisayarı kendisine göre oldukça fazla değerlidir. Bilgisayarlarını oyun oynamak için kullanan, iş yapmak için kullanan veya eğlence olsun diye kullanan kişiler bilgisayarlarına çoğu zaman tabiri caiz ise gözleri gibi bakarlar. Notebook ve laptop bilgisayarlar günümüzde masaüstü bilgisayarlara göre çok daha fazla kullanılmaktadır. Bu cihazlar bilgisayar kullanıcıları için taşınabilir olduğundan çok daha fazla değerlidir. Acer teknik servisleri olarak notebook ve laptop tipi bilgisayarların sürekli olarak arıza çıkartması eğer iyi kullanılmazlar ise mümkün hale gelebilir.

Cihazların sürekli olarak arıza çıkartmaması için mutlaka dizüstü olarak da anılan laptop ve notebook bilgisayarlar altı ayda bir olmak üzere bakıma tabi tutulmaları gerekir. Bakımı düzenli olarak yapılan cihazların diğer sürekli kullanılarak bakımı yapılmayan cihazlara göre çok daha az arıza yaptığı söylenebilir. Hatta bakımı yapılan cihazlar iyi bir şekilde kullanılırsa hiçbir şekilde arıza çıkartmadan uzun süre kullanılabilir. Acer teknik servisleri olarak dizüstü olarak kullanılan cihazların taşınabilir olduğundan arızalarının düşme sonucu da oluştuğunu söyleyebiliriz.

Acer Teknik Servis Merkezleri

Yere düşerek arızalanan bilgisayarlar genellikle ekran kırıkları, kasa kırıkları ve şarj yeri kırıkları arızaları ile karşı karşıya kalırlar. Acer teknik servisleri olarak düşme sonucunda arıza yapan cihazların tamirini de yapmaktayız. Notebook ve laptoplarda yapmış olduğumuz tüm arıza giderme işlemleri sonrasında siz değerli müşterilerimize garanti süresi uygulaması sunmaktayız. Notebook ve laptoplarda görülen bazı sorunlar ise ekran sorunları, anakart sorunları, işlemci sorunları ve ram sorunları olarak sayılabilir. Cihazda bulunan iç parçalardan olan anakart arıza yaptığında tamamen bilgisayarın çalışmadığı gözlemlenebilir.

Hiçbir şekilde çalışmayan laptop arıza giderme servisine götürerek destek alınmalıdır. Anakart mutlaka düzgün bir şekilde yerinden çıkartılarak yeni olan anakartın montajı yapılmalıdır. Anakartlar genellikle yenisi ile değişim yapılarak bilgisayar iyileştirmeye gidilebilir. Yani anakartlar arıza yaptığında anakart tamiri diye bir şey yoktur. Cihaz içinde büyük işlevsel bir yeri bulunan bu parça arıza yaptığında tüm bilgisayarın çalışmaması, görüntü ve ses gelmemesi normaldir. Anakart arızaları laptop ve notebook bilgisayarlarda arıza kapsamı arasında en sık görülen arıza türleridir.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oy, ortalama: 3,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Acer WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Hemen Ara..