Acer Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünAcer Notebook Servis

Sıklıkla görülen arızalar Acer notebook ve laptop gibi cihazlarda kullanıcıların sıkıntıya girmesine neden olur. Çalışmayı durduran bilgisayarlar çoğu kez çalışan kişilerin verilerinin kaybolmasına da neden olabilir. Veri kaybolmasını engellemek ve bilgisayar kullanıcılarının işlerinin yarım kalmaması için mutlaka her yıl düzenli olarak en az bir kere cihazların bakımlarını yaptırmak gereklidir.

Bakımı düzenli olarak yapılan notebook ve laptop tipi cihazlar bakımı yapılmayan cihazlara göre arıza çıkarmadan uzun süre kullanılabilir. Acer notebook servisi olarak siz değerli müşterilerimize notebook ve laptop tipi bilgisayarların tüm arıza giderme işlemlerini ve bakımlarını üstlendiğimizi söyleyebiliriz. Notebook ve laptop tipi bilgisayarlarda oluşan arızalar cihaz çok yeni alınmış olsa ve garanti süreci hali hazırda devam ediyor olsa bile cihazın arızası kullanıcı hatası nedeni ile oluşmuş ise cihazın tamir ve bakımını ücretsiz olarak üstlenmemektedirler. Acer notebook servisi olarak notebook ve laptop tipi bilgisayarların arızalarının yere düşürülerek ve üzerine sıvı dökülerek oluştuğunu söyleyebiliriz. Yere sürekli olarak düşürülerek bozulmasının nedeni bu cihazların taşınabilir olmasıdır.

Acer Servis Merkezi

Taşınabilir olan laptop ve notebook bilgisayarlar yere düşürülerek bozulduğunda veya sert bir cismin çarpmasına maruz kaldıklarında bu cihazların bir çok arıza çeşidi gösterme ihtimali bulunmaktadır. Acer notebook servisi bünyesinde yapmış olduğumuz laptop ve tamir ve bakımlarında en fazla rastlamış olduğumuz arızalar notebook ve laptopların şarj almama sorunlarıdır.

Şarj almayan bir dizüstü bilgisayarı kullanmak mümkün değildir. Güç adaptörü ile çalışan bu cihazların şarj alamaması cihazın tamamen çalışmamasına neden olmaktadır. Bir notebook bilgisayarın şarj almama sorunu notebook adaptör giriş yuvasında bir temassızlık olmasından, notebook batarya giriş soketinde hasar meydana gelmesinden, notebook anakart üzerinde devre problemi olmasından, şarj adaptörünün kablosunda kırılma olduğundan, şarj adaptörünün tamamen çalışmamasından veya bataryanın tamamen bitmiş ve şarj edilemiyor olmasından dolayı oluşmaktadır. İlk izlenim olarak şarj almayan bir cihazın bataryasının bitip bitmediği kontrol edilir. Daha sonra şarj aletinin çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Hangi yedek parçada sorun varsa tamir ve bakım için bu parçanın elden geçirilmesi gereklidir.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Acer WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Hemen Ara..