Acer Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünAcer Notebook Servisleri

 Notebook bilgisayarlar küçük taşınabilir oldukları için çanta içi bilgisayarlar olarak tabir edilir. Bu cihazların bir kısmı masaüstü bilgisayarların yapabildiği işlemleri bile gerçekleştirebilir. Her bilgisayar kullanıcısı için kendi bilgisayarı tabi ki de kendisin özeldir. Elektronik ve dijital cihazlar olarak bilgisayar sahipleri kesinlikle cihazlarının arıza yapmasını istemezler. Acer notebook servisleri olarak düzenli bir şekilde bakımı yapılan notebook bilgisayarların hiçbir şekilde arıza yapmadan uzun süre kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Notebook bilgisayarlar dış alanlarda da kullanılabildiği için bilgisayar kullanıcıları tarafından kullanımı tercih edilen bilgisayarlardır.

Acer Laptop Servisi

Bu bilgisayarlar ile veri taşımak da oldukça kolaydır. Öğrencilerin okullarına ders götürebilmesi, iş yeri çalışanlarının evde yapmış oldukları işyerlerine taşıyabilmesi için bulunmaz bir nimet olan bu bilgisayarlar aralıklı süreçlerde hiç de kullanıcı hatası olmamasına rağmen arıza gösterebilir. Kullanıcı hatası olmadan notebook bilgisayarlarda görülen arızaların acer notebook servisleri olarak genellikle şarj yeri arızaları, şarj soketi arızaları ve bataryalardan oluştuğunu söyleyebiliriz. Cihazların kullanıcı hataları nedeni ile oluşan bilgisayar arızaları kesinlikle üretici firmalar tarafından garanti kapsamı altına alınmamaktadır.

Dizüstü bilgisayarların son zamanlarda artış göstermesi acer notebook servis olarak bizlerinde müşterilerimizi bilinçlendirme çalışmaları yapmamıza neden oluyor. Notebook kullanımı yapan kişiler notebook bilgisayarlarını çok daha uzun bir süre kullanmak istiyor iseler mutlaka bu cihazlarının altı ayda bir bakımlarını yaptırmaları gerekiyor. Bakımı düzenli olarak yaptırılmayan notebook bilgisayarlar zaman geçtikçe fanlarına sıkışan tozlar nedeni ile arıza yapabiliyor. Fana sıkışan tozlar çoğu zaman cihazın ısınmasına ısınan cihazın iç parçalarının da ısınarak hasar almasına neden alabiliyorlar.

Genellikle fan ısınmaları cihazlarda bakımı yapılayan ve iç kısmında biriken tozlar nedeni ile oluşmaktadır. Cihazların iç kısmının bakım esnasında temizlenmesi cihazların çok daha uzun bir süre kullanımını sağlamaktadır. Uzun süre bir cihazın kullanılabilmesi için cihazların kesinlikle sert bir cismin çarpmasına maruz bırakılmamasını ve yere düşmemesine izin verilmesi gerekiyor. Notebook bilgisayarların veri kayıplarına neden olmaması için de cihazların aralıklı süreçlerde mutlaka bakıma tabi tutulması gerekiyor. Bakım yapılması esnasında cihaz içeriğinde bulunan verilerin mutlaka bir harici diske depolanması gerekiyor.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Acer WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Hemen Ara..