Acer Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünAcer Şarj Cihazı ;  Acer laptop şarj cihazı yüksek voltajda gelen elektrik akımını laptopınızın ihtiyacı olan düşük voltajlı elektrik akımına çevirir ve laptop bataryanızı şarj eder. Laptopınıza uygun acer şarj cihazını kullanmanız önemli ve dikkat etmeniz gereken bir konudur. Yeni alacağınız acer şarj cihazı giriş jackı eski şarj cihazınızla aynı olmalıdır. Acer şarj cihazı çıkış voltajı eskisi şarj cihazınızla aynı özellikte olmasına dikkat etmelisiniz. Bu voltaj bilgilerini laptop adaptor üzerindeki etiketten öğrenebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konuda yeni alacağınız şarj cihazında çıkış voltajının yanında Amperaj değerinide kontrol etmelisinz amperaj değeri aynı veya daha yüksek olabilir.

Notebook acer şarj cihazınızı prize taktınız fakat üzerindeki led yanmıyor ve notebookunuzu şarj etmiyor. Peki sorun ne olabilir ?

Acer şarj cihazınızın üzerindeki led’in yanmamasının nedeni prizden adaptöre güç gelmiyor demektir.  Prizinizin çalıştığından eminseniz prizden şarj cihazına giden kablonun bağlantının gevşemediğinden emin olmalısınız. Emin olmak için bir kere çıkartın ve tekrar takın. Diğer bir ihtimal ise notebookun fazla akım çekmesinden dolayı şarj cihazınızın yanması. Sorun prizde ise başka bir şar cihazıyla test etmek için taktığınız cihazıda yakabilirsiniz dikkatli olmalasınız. Notebook acer şar cihazınızı prize taktınız fakat üzerindeki led yanıyor fakat notebooka elektrik gitmiyor.  Peki sorun ne olabilir ?

Notebook şarj cihazınızın üzerindeki ışığı yanıyor olmasına rağmen notebook elektrik veremiyorsa muhtemelen şarj cihazından notebooka giden kabloda kırık olabilir. Böyle bir durumda ise şarj cihazı prize takılı durumdayken notebooka giden kablonun ucundan multimetre ile elektrik gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Acer WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Hemen Ara..