Acer Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünAcer Laptop Optik Sürücüler ; Optik sürücü adı verilen cihazlar, ışığa duyarlı veri depolama araçlarından veri okumak veya bu araçlara veri yazmak için kullanılırlar,  bilgisayarlarda yer alan optik sürücüler;

CD-ROM ve DVD-ROM sürücü: CD ve DVD’lerde yar alan verileri okuyabilir.

CD-RW ve DVD-RW sürücü: CD ve DVD’lerde yer alan verileri okuyabildiği gibi bu cihazların yazılabilir ve yeniden yazılabilir çeşitleri üzerine veri yazabilir.

DVD sürücüler aynı zamanda CD sürücülerin yaptığı işlemleri yapabilirler ama CD sürücüler DVD sürücülerin görevlerini yerine getiremezler

DVD aygıtlar CD aygıtlarla aynı disk büyüklüğünde ve görünümünde olup, veri depolama kapasiteleri CD aygıtlarından 8-10 kat daha fazladır.

Son yıllarda hafıza kartlarının ve USB belleklerinin kullanımının artmasıyla daha önceki önemini kaybetmiş olsalarda, acer optik sürücüler bilgisayarların olmazsa olmazlarındandır.

CD ve DVD’ler  birçok yerde kullanılmaktadır. Orijinal olarak müzik, film ya da bir oyun aldığınızda, bu formatla satılmaktadır. Bu yüzden bilgisayarınızda acer optik sürücü olması gerekmektedir.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Acer WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Hemen Ara..