Acer Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünAcer Ekran Kartı ; Laptoplarda ekran kartları veya ekran kartı işlemcileri notebook ekranlarında görüntülerinin çıkmasını sağlayan elektronik parçadır. Notebooklarda acer ekran kartının özellikleri ne kadar yüksek ise ekranda oynatılan görüntünün çözünürlüğü daha iyi olur. Oyun ve grafik işlemlerinde kullanılan notebook veya laptop larda  acer ekran kartı en önemli parçalardan biridir.

Piyasadaki notebooklarda acer ekran kartları anakartlarla birleşiktir. Anakartla birleşik olan ekran kartı arızalarında tek çözüm anakartı değiştirmek olsada, günümüzde uzman teknik servisleri sayesinde anakart üzerindeki birleşik ekran kartını değiştirebilmektedirler. Yüksek teknolojili laptoplarda özellikle görüntü performansı iyi olan laptoplarda acer ekran kartı harici olarak anakarta monte edilmiştir. Bu laptop ve notebook larda acer ekran kartı anakart üzerindeki diğer parçalar gibi değiştirilebilir.

Notebookunuzu açtığınızda ekranınızda görüntülerde bozukluklar varsa bunun sebebi büyük bir ihtimalle ekran kartındandır. Görüntüde oluşan arızaları tespit etmek için, görüntüyü harici bir monitörde göstermektedir. Eğer harici monitörde de görüntüde ki bozukluklar varsa nedeni ekran kartıdır. LCD Ekrandaki arızalar genelde görüntünün arada gidip gelmesi ya da tamamen gitmesi gibi problemlerdir. Ekran kartından meydana gelen arızalar ise genellikle görüntünün bozuk olması veya hiç gelmiyor oluşundandır.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Acer WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Hemen Ara..