Acer Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0555) 800 26 15

(0212) 220 44 30 | (0212) 220 44 35
destek@acerservisturkiye.com

Pzt - Cts 09.00 - 18.00
Hafta içi HergünAcer Ekran Kartı ; Laptoplarda ekran kartları veya ekran kartı işlemcileri notebook ekranlarında görüntülerinin çıkmasını sağlayan elektronik parçadır. Notebooklarda acer ekran kartının özellikleri ne kadar yüksek ise ekranda oynatılan görüntünün çözünürlüğü daha iyi olur. Oyun ve grafik işlemlerinde kullanılan notebook veya laptop larda  acer ekran kartı en önemli parçalardan biridir.

Piyasadaki notebooklarda acer ekran kartları anakartlarla birleşiktir. Anakartla birleşik olan ekran kartı arızalarında tek çözüm anakartı değiştirmek olsada, günümüzde uzman teknik servisleri sayesinde anakart üzerindeki birleşik ekran kartını değiştirebilmektedirler. Yüksek teknolojili laptoplarda özellikle görüntü performansı iyi olan laptoplarda acer ekran kartı harici olarak anakarta monte edilmiştir. Bu laptop ve notebook larda acer ekran kartı anakart üzerindeki diğer parçalar gibi değiştirilebilir.

Notebookunuzu açtığınızda ekranınızda görüntülerde bozukluklar varsa bunun sebebi büyük bir ihtimalle ekran kartındandır. Görüntüde oluşan arızaları tespit etmek için, görüntüyü harici bir monitörde göstermektedir. Eğer harici monitörde de görüntüde ki bozukluklar varsa nedeni ekran kartıdır. LCD Ekrandaki arızalar genelde görüntünün arada gidip gelmesi ya da tamamen gitmesi gibi problemlerdir. Ekran kartından meydana gelen arızalar ise genellikle görüntünün bozuk olması veya hiç gelmiyor oluşundandır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Hemen Ara..
Acer WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..