Acer Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünAcer cpu fan tamiri ; Acer cpu fanlar, dizüstü ve masaüstü bilgisayarların tabiri yerinde ise can damarı halindedir. Bu yüzden bakımlarının ve ömürleri dolmuş olanlarının acilen değişimlerinin yapılması gerekmektedir. Cihazlarımızın daha uzun ömürlü olmalarını istememizden dolayı da bu konu önem arz etmektedir. Bakımsız fanlar masaüstü bilgisayarların, Notebook’ların ve laptopların fazla ısınmasına, yavaş çalışmasına, rahatsız edici gürültülü sesler çıkarmasına sebebiyet vermektedir. Hatta bilgisayarların aniden kendi kendine kapanmasına kadar birçok sorunla karşı karşıya kalınabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşıldığı takdirde Acer Cpu Fan Tamiri gerekmektedir.

  Acer Cpu Fan Tamiri

Acer Cpu Fan Tamiri için yapılması gereken belli başlı işlemler şunlardır; Öncelikle bilinmeli ki kasa da bulunan fanlar dışarıda bulunan tozu tamamen üzerine çekmektedir. Bu yüzden zamanla fan arasında tozdan bir katman oluşmaya başlamaktadır. Oluşan katman bir süre sonra işlemciyi yeterince soğutmadığından dolayı yukarıda da belirtildiği gibi aşırı sesli çalışmaya başlamaktadır. Masaüstü bilgisayarların, laptopların ve Notebook’ların aniden kapanmalarına kadar sebebiyet vermektedir. Bu tüp sorunlar mevcut olmaya başladıktan sonra öncelikle fan işlemciden ayrılarak temizlenmektedir.

Ancak ayırma işleminde en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi parçaların kırılmamasına özen gösterilmesidir. Fan motorunun arızalanması durumunda hiçbir şekilde müdahale edilmeden yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Acer Cpu Fan Tamiri için işlemci fanı, fan veya temizleme işlemlerinde gerekli desteği veren servisle iletişime geçilmelidir. Görüşmenin ardından yapılan onay işleminden sonra arızalanan parça, eğer kullanım hatasından kaynaklı bir sorun teşkil etmiyorsa tamir edilmektedir. Ya da parçanın durumuna göre yenisi ile değiştirilmektedir. Bunun için öncelikli internet sitesi araştırmaları yapılabilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan kurumsal hizmet kalitesi adı altında hizmet veren sitelerin yer aldığı görülecektir. Buralardan istenilen bilgiye ulaşılabilmektedir.

Acer Servisi

Ulaşılan bilgiler dâhilinde fan tamiri yapılıp yapılamayacağına karar verilmektedir. Karar esnasındaki en önemli vurgu ise acer markası adına çalışan yetkili servislerle iletişime geçmek en garantili çözüm olarak tavsiye edilmektedir. Yapılan işlem herhangi bir sorun teşkil ettiği takdirde bu marka adı altında söz hakkı sahibi olunabilmektedir. Markası olmayan herhangi bir kurumla çalışmayan sitelere güven duyulmamaktadır. Her ne olursa olsun öncelik her zaman kendi marka bünyesi adı altında çalışan yetkili servislerle iletişim halinde olmak güncel sorunların üstesinden gelmeyi sağlamaktadır. Bununla birlikte hem kaliteli servis alınmakta hem de farklı bir işlem gerçekleştirilmediğinden emin olunmaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Acer WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Hemen Ara..