Acer Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi Hergün

Acer İstanbul Servis ; Laptop bilgisayarlar uzun bir süreden beri masaüstü bilgisayarların yerini almış ve aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu cihazlar taşınabilir olduğu için bilgisayar kullanıcıları tarafından çok daha fazla kullanılmaya başlandı. Elde taşınabilir cihazlarda veri alışverişi de diğer bilgisayarlara göre çok daha iyi yapılıyor.

Bu makalemizin içeriğinde acer notebook servisi olarak siz değerli okurlarımıza bir çok çeşitte bu cihazlarda oluşan arızalar ve tamirleri hususunda bilgiler vereceğiz. Makalemizin devamını okuyarak vermiş olduğumuz bilgilerden faydalanabilirsiniz. Laptop hiç çalışmıyor arızası; bu arıza çeşidi laptoplarda görüldüğünde şarj aleti bozukluğu, şarj yeri bozukluğu, adaptör bozukluğu veya anakart bozukluğu akla gelmektedir.

Öncelikli olarak cihazın ne şekilde arıza yaptığı araştırılır ve bu yoldan gidilerek arızanın giderilmesi sağlanır. Laptopların şarj olmama arızası da oldukça fazla görülen arıza çeşitlerindendir. Cihazlarda bu arıza görüldüğünde güç adaptörü ile çalışan bu cihazlar için mutlaka acer servis hizmeti alınması gerekir. Şarj almama arızalarının genellikle batarya bozukluğundan, adaptör bozukluğundan veya anakart arızalarından dolayı oluştuğu varsayılır. Bu izlenimlere göre hareket edilerek cihaz tamir edilir.

Tamir sistemi kullanılırken acer servisi olarak tarafımızca arıza tespiti cihazı ile cihazlarda bulunan arızaların tespiti yapılmaktadır. Arıza tespiti yapılan cihazlarda çıkan sonuçlar müşterilerimize bilgi verilerek izlenilen farklı yollarla tamir sistemine geçilir. Notebook ve laptop bilgisayarların sıklıkla arıza yapmasını istemeyen cihaz kullanıcıları mutlaka her yıl iki kez olmak üzere cihazlarına bakım yaptırmaları gerekir.

Bakımı düzenli olarak yapılan tüm cihazlar arıza göstermeden uzun bir süre kullanılabilir. Notebook ve laptop cihazların arızaları genellikle fanlarının cihazların için ısıtmasından dolayı oluşmaktadır. İçi fan nedeni ile ısınan notebook ve laptop bilgisayarlarda anakart arızaları, işlemci arızaları ve ram arızaları sıklıkla görülmektedir.

Laptop ve notebook bilgisayarlarda çok fazla ısınmaktan bir çok arıza da görülebilir. Cihazın çok fazla ısınması ile birlikte yazılımsal sorunların olabileceği, işlemcinin sıcaklığı ilettiği termal macunların cihaz içeriğinde kurumuş olma olasılığı, cihazın iç kapaklarının ve içinde bulunan parçaların çok tozlanmış ve hava kanallarını tıkamış olması nedeni ile bakımsız cihazlar arızalanabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oy, ortalama: 6,67 üzerinden 5)
Loading...
Acer WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Hemen Ara..